Minik fil kurabiyeler , Fil Şeklinde Kurabiyeler

Minik Fil Kurabiyeler

Paylaş

Bugün sizlerle tanışmak için bekleyen minik fil kurabiyeler var. Sevimli, renkli ve birbirinden şeker filler. Yapım aşamasını detaylıca anlatmaya ve fotoğraflamaya çalıştım, fakat sorularınız olursa tabiki onları da seve seve cevaplarım. Minik fil kurabiyeler yapmak için aldığım kurabiye kalıbında biraz elimle oynama yaparak bir miktar orjinalini değiştirdim! Bazen istediğim şekil ve ebatlarda kalıp bulmakta zorlanıyorum, bende mecburen bulabildiklerim ile yetinip, metal kalıpları da elimle bükerek istediğim forma yakın hale getirebiliyorum.

fil kurabiye

Minik Fil Kurabiyeler için Gerekli Malzemeler,

1 ölçü kurabiye hamuru

Üzerini Süslemek için,

Beyaz, mavi ve yeşil renkte kontür için koyu kıvamlı royal krema

Lacivert renkte koyu kıvamlı royal krema

Sari, mavi ve yeşil renkte akışkan kıvamlı royal krema

fil kurabiye

Minik fil kurabiyeleri pişirmeden önce bazılarına kulak çizgilerini belirlemek için, kalp şeklinde minik bir kesici ile hafiften bastırarak şekil verdim. Değişik olması açısından, hepsine bunu uygulamadım, bazılarını boş bıraktım.

Kurabiye hamurlarını kalıp ile keserken size kolaylık sağlayacak bir ipucu; şekillerin düzgün olabilmesi, bozulmadan kalıptan rahatça çıkması için, kalıbınızı önce una batırıp, ardından hamuru kesmeniz gerekir. Böylece hamur kalıptan çok daha rahat çıkacaktır.

fil kurabiye

Her zamanki gibi kurabiyeleriniz soğuduktan sonra,  hazırlamış olduğunuz royal krema ile süslemeye başlayabilirsiniz. Öncelikle tüm kurabiyelerin kontürlerini çizerek işe başlayın. Kenarlarına çektiğiniz kontürlerin kuruması için yaklaşık 10-15 dakika kadar bekledikten sonra,  daha akışkan olarak hazırladığınız krema ile kaplama yapabilirsiniz. Kurabiyelerin üzerlerini kaplarken, ince uç yerine daha kalın bir uç, dolgu işleminize yardımcı olacaktır.

fil kurabiye

Sarı fil kurabiyeler için mavi kulaklar, mavi fil kurabiyeler için ise sarı kulaklar yapın. Kulakların önce aynı renk ile kontürlerini çekin, elinizle elips şekli vererek kontür çekebilirsiniz. Ardından içlerini doldurun ve kurumaya bırakın.

fil kurabiye

Kalp şekli ile kulak çizmiş olduğunuz fillerin ise öncelikle, çizgileri kaybetmemek için, filin kulağını çizin ve onu doldurun, ardından kalan kısımların dolgu işlemini yapın. Aksi takdirde yapmış olduğunuz kulak şekli altta kalıp kaybolabilir.

fil kurabiyeler

Sıra geldi kulakların içlerine minik kalpler yapmaya, bu kalpleri de fotoğrafta gördüğünüz gibi, filin gövdesi ile aynı renkte yapın.  Lacivert koyu kıvamlı krema ile de nokta şeklinde gözler yaparak fil kurabiyelerinizi tamamlayın.

fil kurabiyeler

Artık minik fil kurabiyeler paketlenmek için hazırlar. Ebatlarına uygun poşetlere tek tek koyup, paketlerin ağzını kurdelalar ile bağlayın. Oldukça sevimli hoşgeldin bebek kurabiyeleri oldular, yada baby shower kurabiyesi de olabilirler, bebeklere ve çocukların doğum günlerinde yapılabilecek  oldukça şirin hediyeler.


Paylaş

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir