Gingerman , Zencefilli Kurabiye

Gingerman (Zencefilli Kurabiye Adam)

Paylaş

Yeni yıl yaklaşırken, sevdiklerinize hediye edebileceğiniz, özellikle de çocukların çok sevdiği zencefilli kurabiye adamlar (gingerman) yapabilirsiniz. Yapacağınız bu kurabiyeleri ise kavanozlara koyarak çok daha güzel bir hediye olmasını sağlayabilirsiniz.

Bide bu aralar zencefilli kurabiyeler çok talep aldılar, Kurabiye adamları yapıp daha sonra onları kavanozlarda hediye etme fikri de çok sevildiği için ortaya çıktı. Sizlere de farklı bir bakış açısı getirmesi açısından paylaşmak istedim. İşte bizim kavanozdaki zencefil adamlarımız ve onlara eşlik eden çam ağaçları.

Kavanozda Zencefil Adam Foto

Güzel bir kavanoz, bir kaç çam ağacı kurabiyesi ve biraz da şeker. İşte size, içi kurabiye dolu, yenilebilir bir kar küresi ve farklı bir hediye seçeneği. Üstelik kendi el emeğiniz. Gingerman’leri süslemek ise hem keyifli hem de oldukça kolay. Her yanını royal krema ile kaplamayacağınız için, yapacağınız süslemelerdeki hataların göze batma olasılığı da azalıyor. Noktalar ile gingerman’lere sadece göz ve düğmeler yapıp, ağzına minik bir çizgi çekin, işte bukadar. Size zor gelirse kol ve ayak kısımlarına da krema sürmek zorunda değilsiniz. Oldukça sevimli olucaklardır.

Kavanozda Zencefil Adam Foto

Zencefil adam kurabiyelerinin tarifine buradan ulaşabilirsiniz, süsleme kremasını da bu sayfada bulabilirsiniz. Tarif aynı sunum farklı. Hayal gücünüze göre çeşitlendireceğiniz kurabiyeler sizleri bekliyor.

Kavanozda Zencefil Adam Foto

Ve işte sonuç. Sıcacık evimde, güzel bir kar manzarası. Kışı uzun süre kavanozda saklamanın keyifli bir yolu…


Paylaş

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir