Sadece 15 dakikada hazırlanan; Labneli Bisküvili Kolay Yaş Pasta

Bisküvili Kolay Yaş Pasta

Paylaş

Çocuklar bu sıcaklarda sürekli dondurma yemek istiyolar, ben de madem dondurma yenicekse, kendi usulüme göre dondurmalı pasta yaparım, bebeler daha sağlıklı beslenmiş olurlar hem de biz de nasipleniriz diyerek yine en kolayından bi pasta; yani bisküvili kolay yaş pasta yaptım. Bu pastaya labneli dondurma pasta da diyebiliriz çünkü kremasının temel maddesini labne oluşturuyor.

Sizlerde çok iyi biliyorsunuz, artık kendi labnemizi kendimiz yapıyoruz. Pek de güzel oluyor, mis gibi labneyi hem kahvaltılarda yiyoruz hem de çocuklar ve çocuk kalan büyükler için bugünkü tarifimizde olduğu gibi tatlılar yapıyoruz.

Bisküvili kolay yaş pasta da 15 dakika içinde hazırlanan tatlılar arasında ama tam olarak 15 dakika bile sürmedi yapımı 🙂 tabi sonrasında donması için bekleme süresi var 🙂

Sadece 15 dakikada hazırlanan; Labneli Bisküvili Kolay Yaş Pasta

 

Bisküvili Kolay Yaş Pasta için Gerekli Malzemeler,

300 gr. Labne peyniri

200 ml. krema (sek’in kremasını kullanıyorum)

3/4 su bardağı pudra şekeri

1 paket petibör bisküvi 

Üzerini süslemek için,

bir miktar çilek veya frambuaz

Sadece 15 dakikada hazırlanan; Labneli Bisküvili Kolay Yaş Pasta

Bisküvili kolay yaş pasta yapımına kremasını hazırlayarak başlıyoruz.

Labne ve pudra şekerini karıştırma kabına alıp içiye çırpın, kremayı da ekleyip çırpmaya devam edin. Pastayı yapacağınız baton kek kalıbına streç film serin. Pastayı bu streç filmin üzerine yapıp daha sonra her tarafını paket yapar gibi bu streç ile kapatıp o şekilde dondurucuya koyacağız, bu yüzden kalıbın hiçbiyerinde açıklık kalmayacak şekilde gerekirse 2 kat olarak sermelisiniz streç filmi. Kalıp olarak ben baton kek kalıbı kullandım, siz isterseniz dikdörtgen veya kare bir tepsi de kullanabilirsiniz, labneli dondurma pastanızın şeklinin nasıl olmasını istiyorsanız.

Sadece 15 dakikada hazırlanan; Labneli Bisküvili Kolay Yaş Pasta

Kalıbınızı kolay yaş pasta yapmak için hazır hale getirdikten sonra; ilk önce, en alt katmana bir kat krema koyup düzleştirdikten sonra üzerine bir kat bisküvi dizin, sonra tekrar krema katı ekleyin ve bu işlemi bisküviler bitene kadar tekrarlayın.

Bu aşamada tüm kremayı bitirmeyin, daha sonra üzerine ve kenarlarına sürmek için bir miktar kremayı kenara ayırın.

Bisküvili kolay yaş pasta artık dondurucuya girmeye hazır, tüm katmanlar bittikten sonra, pastanın kenarlarında açık duran streç filmi pastanın üzerine kapatın ve pastayı dikdörtgen bir paket haline getirdikten sonra kalıbıyla beraber buzdolabınızın buzluk kısmına koyun.

Sadece 15 dakikada hazırlanan; Labneli Bisküvili Kolay Yaş Pasta

2-3 saat kadar yada nekadar donmasını istiyorsanız dondurucuda beklettiğiniz kolay yaş pasta’nızı çıkarın. Servis yapmadan önce, kalıptan ve streç filmden çıkararak büyükçe bir servis tabağının üzerine ters çevirin. Üzerine ve yanlarına ayırdığınız kremadan bir kat daha sürün. Böylece yüzeyi daha düzgün bir şekilde krema kaplı olacaktır, ve daha güzel görünecektir. Çilek veya frambuaz ile üzerini süsledikten sonra soğuk servis edin.

Sadece 15 dakikada hazırlanan; Labneli Bisküvili Kolay Yaş Pasta

Bisküvili kolay yaş pasta / labneli dondurma pasta işte bu kadar kolay, dondurma kıvamına gelmiş olan labne ise labneyi hiç sevmeyen çocuklar için bile dondurma olarak yiyecekleri oldukça lezzetli bir hale dönüşüyor.

Afiyet Olsun…


Paylaş

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

22 yorum “Bisküvili Kolay Yaş Pasta”