2016 Gingerman - Zencefilli Kurabiye Adam

2016 Gingerman (Zencefilli Kurabiye Adam)

Paylaş

Gingerman yani bizim Zencefilli kurabiye adam minişlerimizi süslü istediğinizi söylediniz biz de yaptık. Biz derken ben ve küçük yardımcımdan bahsediyorum, bana canı gönülden yardım eden ve bunu yaparken de işimi iki katına çıkararak zorlaştıran kızımdan yani 🙂 Gerek zencefilli kurabiye adam yaparken, pişerken, soğurken ve en sonunda da süslemek için royal icing hazırlarken, “anne hadi… anne, benimkini ver… anne nezaman süsliycez?” diyerek iki ayağımı bir pabuca sokmasının dışında, “paylaşmak güzeldir, benimle kremanı paylaşırmısın diyerek, her bir zencefilli kurabiye adam süslememden sonra ona verip, kendisi için ayırdığım kurabiyeleri süslemesini beklemek ve benimkilere sulandığında, hepsini kremaya bulamasını engellemek benim için oldukça yorucu idi :)) Sonuç olarak 2016 için süslü gingerman kukiler yani zencefilli kurabiye adam’larımız gayet güzel oldular, kızımın süslediklerini şimdilik sizinle paylaşmıyorum, sadece benimkiler ile yetineceksiniz…:)

2016 Gingerman - Zencefilli Kurabiye Adam

2016 Gingerman – Zencefilli Kurabiye Adam tarifi için Buraya tıklayınız.

Süslemesi için kullanacağınız Royal Krema – Royal icing tarif için Buraya tıklayınız.

Bu seferki zencefilli kurabiye tarifim “2016 yaklaşırken Zencefilli Kurabiyeler” sayfamdaki tarif ile birebir aynı, bu kez hiç bir şeyi değiştirme ihtiyacı hissetmedim çünkü tadı ve kıvamı evdekilerden tam not aldı.

Bu arada size birkaç ufak not düşmek istedim;

*”yemek kaşığı” ölçülerimin hepsinin silme yemek kaşığı olduğunu tekrar belirtmek istiyorum, aksi halde çok fazla olabilirler, sakın tepeleme koymayın.

*Balı ölçerken de kaşığınız yağlı kaşık olursa bal kaşığa yapışmaz ve daha rahat dökülür, aklınızda bulunsun 😉

2016 Gingerman - Zencefilli Kurabiye Adam

Zencefilli Kurabiye Adamları süsleme işine geçmeden önce iyice soğumuş olmaları gerekir. Fırından çıkardıktan sonra en az 1 saat kadar beklemeniz gerekir.

2016 Gingerman - Zencefilli Kurabiye AdamZencefilli kurabiye adamların süslemesi için kullanacağımız royal  icing kıvamının katı olması gerekli, çünkü sadece konturler çizip şekil verme işlemleri yapacağız. Dolgu işlemi olmayacağından akışkan kale getirmenize gerek kalmayacak.

2016 Gingerman - Zencefilli Kurabiye Adam

Hazırlamış olduğunuz royal icing’i ince uç taktığınız sıkma torbasına koyun ve isterseniz benim yaptığım gibi şekiller verin isterseniz kendi hayal gücünüze göre süsleme yapın. Tamamen sizin isteğinize kalmış, oldukça keyif alacağınızı düşünüyorum.

Kurabiyeleri yapıp süsleyecek olanlara şimdiden kolay gelsin diyorum 😉

Yaptıktan sonra kendi zencefilli kurabiye adamlarınızın fotoğraflarını da benimle paylaşırsanız çok sevinirim, sizlerden gelen fotoğraflar beni gerçekten çok mutlu ediyor.

2015’den 2016’ya geçerken yeni bir tarifde daha görüşmek üzere…


Paylaş

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 yorum “2016 Gingerman (Zencefilli Kurabiye Adam)”